İYİ SEÇİM!
  • ANKARA ESKİŞEHİR TURU:
  • ANKARA ESKİŞEHİR TURU:
  • ANKARA ESKİŞEHİR TURU:

HAREKET SAATLERİ

SARAY : 23:15

KAPAKLI: 23:30

Ç.KÖY : 23:45

ÇORLU :00:30

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1. gün programını görmek için tıklayınız

Sizleri firmamızın belirlediği yerlerden otobüsümüzle alarak yola çıkıyoruz. Sabah erken saatlerde aldığımız kahvaltı sonrası, Türk Kurtuluş Savaşı ve inkilaplarının önderi, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ankara Anıttepe'de bulunan anıt mezarı, Anıtkabir'e gidiyoruz. Burada Aslanlı Yol, Mozole, Kurtuluş Savaşı Müzesi, İsmet İnönü'nün Mezarı ve Sergi Salonunu gördükten sonra öğle yemeği için Hamam önüne geçiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Eskişehir'e doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Eskişehir'e varıyoruz ve hotelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği hotelimizde.

2.

Gün
2. gün programını görmek için tıklayınız

Hotelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Porsuk Çayı kenarında kurulmuş 19. Yüzyıl Osmanlı mimarisi ile yeni modern Avrupa mimarisini birlikte sunan, Yunus Emre ve Nasrettin Hoca gibi tarih sahnesinde önemli yeri bulunan kişileri yetiştiren Eskişehir'i tanımaya; Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen'in Eskişehir'e bağışladığı tarihi karakterler, yerli yabancı ünlü isimler, Atatürk ve ailesinin, değerli medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykellerinin bulunduğu Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesini dolaşıyoruz. Ardından 19. Yüzyıl Osmanlı ahşap mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz konakların arasında uzanan arnavut kaldırımlı sokaklarda yürüyüşümüzü yaptıktan sonra 1525 yılında yaptırılan Kurşunlu Cami ve külliyesini gezmeye başlayacağız. Cami. Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan ve Lületaşı Müzesini ziyaret ettikten sonra, koruma altına alınmış evlerin arasında dolaşarak ve fotoğraf çekerek, Beyler Sokağından Atlıhan Kapalı Çarşısına geçiyoruz. Lületaşının ustaların ellerinde nasıl şekillendiğini görme şansı buluyoruz ve Mimar Kemalettin'in yaptığı 1. Ulusal Mimarlık dönemine ait binada bulunan Cumhuriyet Tarihi müzesini geziyoruz. Ardından Devrim Arabasını görmeye gidiyoruz. Devrim arabasını gördükten sonra öğlen yemeğimizi almak üzere Eskişehir Mutfağına ait Kırım Tatarlarının leziz böreği çiböreğin tadına bakmak üzere lokantamıza geliyoruz. Yemeğimizin ardından Eskişehirin en büyük parkı olan Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkını gezmeye başlıyoruz. Sizleri büyüleyecek olan Sazova Bilim Sanat ve Kültür parkında Kalyon Gemisi, Bilim Deney Merkezi ve Uzayevi, Eti Sualtı Dünyası ve Masal Şatosunu ziyaret edebilirsiniz. Bu muhteşem parkı dolaştıktan sonra belirtilen saatte toplanarak Kapaklı'ya döneceğiz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
- Ulaşım
- Rehberlik
- 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
- Sıra Gecesi Akşam Eğlencesi Dahil
- Araç İçi İkramlar
- Seyahat Sigortası
- Çevre Gezileri

HARİÇ OLANLAR:
- Hotel Harici Alınan Kahvaltı ve Yemekler
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#128
LOKASYON:
Ankara
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

2.500TL

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

ANKARA ESKİŞEHİR TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.