Vize Hizmetleri


GMB TUR olarak vize konusundaki tecrübemizle siz değerli yolcularımızın vize başvuru işlemlerini en kısa sürede, en hızlı şekilde ve en doğru evraklarla gerçekleştirmeye çalışmaktayız. Bu bağlamda sizlere konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ya da konsolosluk akreditesi olan diğer özel kurumlar üzerinden ücretli bir şekilde aldığı hizmeti sizlere ücret karşılığı sunmaktadır.

GMB TUR üzerinden yapacağınız başvurularda sizlerin sosyal durumuna ve seyahat nedeninize göre en uygun evrak listesi ülke uzmanlarımız tarafından kişiye özel olarak hazırlanır ve tarafınıza mail, kısa mesaj olarak vize başvurusu için gerekli bilgilendirmeyi, vize başvuru ücreti ve evrak listesini tarafınıza iletmektedir. Tarafınızca incelenerek hazırlanacak evrakları ülke uzmanımıza kargo, kurye ya da ofisimize kendiniz getirerek teslim edebilirsiniz.

Evraklarınız ofisimize geldikten sonra “Dosya Kabul” birimimiz tarafından teslim alınır ve incelenir. Dosyanızın içerisinde olması gereken eksik evrakları varsa hatalı evrakların tespiti yapılır ve size bilgisi verilir. İnternet üzerinden alınabilecek evrakları ofisimizde size ücretsiz tahsis edilen bilgisayar yardımı ile temin edebilirsiniz. Islak imzalı evrakları ise en kısa sürede ofisimize ulaştırmanız durumunda randevunuz müsait ilk iş gününe sizden teyit alındıktan sonra size rezerve edilir.

Konsolosluk evrakların yeni tarihli olmasını istemesi açısından randevu günü ile evraklarınızı teslim ettiğiniz gün arasında 10 günden fazla zaman olması durumunda bazı belgelerin yenilenmesi gerekebilmektedir. Eksik olan belgeleriniz geldikten sonra “Dosya Kabul” birimimizin dosyanızı hazırlaması için “İç Operasyon” birimimize aktarımı sağlandıktan sonra formlarınız doldurularak randevunuz alınır. Dosyanız hazır hale gelir ve randevu günü sizi karşılayacak olan “Dış Operasyon” birimimize aktarımı sağlanır.

Dış Operasyon birimi eğer randevuya katılımınız gerekliyse ya da parmak izi vermeniz gerekiyorsa sizlere telefon ve mail üzerinden gitmeniz yerin konumunu atarak sizlerle iletişim sağlayacaktır. Dış Operasyon ekibimiz buluşma yerinde sizi karşılayacak ve randevuda size bilgi vererek gerekli kısma kadar eşlik edecektir. Randevunuz gerçekleştikten sonra pasaportunuz “Dış Operasyon” birimimiz tarafından Konsolosluk ya da başvuru merkezinden teslim alınır ve Kargo-Kurye birimimize aktarılır. Sizin istediğiniz doğrultuda pasaportunuz en kısa sürede size ulaştırılır.

GMB TUR Ücretsiz Servislerimiz

Aşağıda yer alan hizmetlerimiz GMB TUR ile vize başvurusunda bulunacak olan yolcularımıza ücretsiz tahsis edilmektedir.

Telefonda Ve Şubelerimizde Bilgi Verme

Gitmek istedikleri ülkeler ile ilgili bilgi almak isteyen müşterilerimiz GMB TUR çağrı merkezini arayarak ya da ofislerimize gelerek vize konusunda uzman danışmanlarımızdan en güncel bilgiyi alabilirler. Yapılacak başvurunun tüm detayları hakkında bilgilendirilme yapılmaktadır.

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi

Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Fotokopi

Vize başvurusu için eski pasaportların ve diğer gerekli evrakların fotokopileri ücretsiz çekilmektedir.

Bilgisayar Kullanımı

Vize başvurusu için gerekli belgeleri edinebilmeniz adına tarafınıza ofisimizde bilgisayar tahsis edilmektedir.

Çıktı Alma

Vize başvurusu için gerekli evrakların çıktısını alabilmeniz için ofisimizde ücretsiz çıktı alabilmeniz sağlanır

Evrak Kontrolü

Evraklarınızın ofisimize ulaşması durumunda uzmanlarımız tarafından evraklarınızın kontrolü sağlanarak size bilgisi verilir.

Dosya sıralaması

Dış Operasyon birimimiz dosyanızı randevu günü için tekrar inceler ve dosyanızı istenilen sıraya göre düzenler.

Vize Başvuru Formu Doldurma

Randevunuz sırasında vize başvurusunda gerekli olan formlar İç Operasyon birimimiz tarafından eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurulmaktadır.

Randevu Alma

Evraklarınızın hazır olması durumunda İç Operasyon birimimiz tarafından müsait ilk iş gününe randevunuz alınmaktadır.

Karşılama Hizmeti

Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir.

GMB TUR Ek Servislerimiz

Aşağıda yer alan ek servislerimizden ücret karşılığında yararlanabilirsiniz.

İngilizce Motivasyon Mektubu

Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz ücretli olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Başvuru Sonrası Kurye Hizmeti

Tüm işlemleriniz sonlandıktan sonra istediğiniz adrese kuryemiz tarafından pasaportunuz en kısa sürede oluşturulmaktadır. Ücret mesafeye göre değişmektedir. Lütfen fiyat alınız.

VIP Randevu

Randevuların dolu olması durumunda randevuyu öne çekebilirsiniz.

GMB TUR Hizmetleri İçin Bilinmesi Gerekenler

• GMB TUR ücretli hizmetlerimizi sunarken başvuru merkezi, konsolosluk ve konsolosluk akreditesi sahip yetkili kurumların fiyatlarının değişmesi durumunda bu fiyat artışı ve düşüşü durumunda fiyat farkını sizlere yansıtacaktır.

• Vize başvurularınızda konsolosluk durumunuza göre vermiş olduğunuz belgeler dahi yenisini, fotokopi belgelerin aslını görmek isteyebilir. Gerekli durumlarda sizi mülakata çağırabilmektedir. Tüm bu işlemlerin GMB TUR’nin sorumluluğu bulunmamaktadır.

• Biyometri işlemlerinde daha önce parmak izi vermiş olan bir kişinin başvurusu tarafımızca yapılabilmekte olup, vize başvuru merkezlerinin ya da konsolosluğun yeniden parmak izine çağırması gibi durumda GMB TUR’nin bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

• GMB TUR ile yapacağınız başvurularda randevunuz alındıktan sonra başvuru sahibinin vize talebinden cayması durumunda vize danışmanlık ücretini iade talebinde bulunamaz.

• Vize başvurusu sırasında pasaportunuzun süresi yetersiz ise ya da konsolosluk pasaportunuzu yıpranmış, kabul edilemez durumda bulduğu için başvurunuzu reddeder ya da iade ederse GMB TUR sorumlu tutulamayacağı gibi başvuru sahibi ücret iade talebinde bulunamaz.

• GMB TUR ile yapacağınız başvurularda vize başvuru sahibi randevu gününe haber vermeden gelmeme, gelememe gibi durumlarda ücret iade talebinde bulunamaz.

• GMB TUR ile yapacağınız elektronik vize başvurularında, başvuru sahibi ücret iade talebinde bulunamaz.

• GMB TUR ile yapacağınız başvurularda davetiye ile ilgili sorunlardan dolayı ret alan vize başvurularından vize başvuru sahibi ücret iade talebinde bulunamaz.

• GMB TUR ile yapacağınız başvuru sırasında sunduğunuz otel rezervasyonunun iptali dolayısı ile alınan vize reddinden dolayı GMB TUR sorumlu tutulamayacağı gibi başvuru sahibi ücret iade talebinde bulunamaz.

• GMB TUR aracılığı ile yapacağınız başvurularda vize tarihinin kısa verilmesi, istediğiniz tarihi kapsamaması durumu tamamen Konsolosluk takdirinde olup GMB TUR sorumlu tutulamaz ve GMB TUR’nden ücret iadesi talebinde bulunulamaz.

GMB TUR 2020 yılından bu yana edindiği tüm bilgi ve birikimini siz değerli yolcuları için kullanmaktadır. Yapacağınız her başvuruya yine vize değil “yeni bir vize” anlayışında yaklaşarak, size özel yaklaşımda bulunur. Alınan her vize GMB TUR için kazanılmış bir zafer gibidir.