FIRSAT
  • Cumalıkızık Uludağ Bursa Turu:
  • Cumalıkızık Uludağ Bursa Turu:
  • Cumalıkızık Uludağ Bursa Turu:

Cumalıkızık Uludağ Bursa Turu

10-11 Şubat 2024

2 Gün 1 Gece Konaklamalı

Hareket Saatleri:

Saray: 3:15 Kapaklı: 3:30 Ç.köy: 3:45 Çorlu:4:00 Silivri: 4:45

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Kapaklı-Bursa 1. gün programını görmek için tıklayınız

Sizleri otobüsümüzle firmamızın belirlediği yerlerden alarak yola çıkıyoruz.

Yol üzeri tesislerde serbest olarak alacağımız kahvaltımızın ardından Cumalıkızık'a varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Cumalıkızık Köyünü dolaşıyoruz.

Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Cumalıkızık, 180’i halen kullanılan, bazılarında ise koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 ev ile Osmanlı dönemi konut dokusunu günümüze taşımaktadır.

Cumalıkızık vakıf köyü olarak kurulmuştur ve bu özelliğini yerleşim dokusu konut mimarisi, yaşam biçimine yansıtmıştır. Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadilerin arasında sıkışıp kalan yöre köylerine bu konumlarından dolayı ”kızık” adı verilmiştir. Köylerin birbirlerinden ayrılması için de dereye yakın olanına Derekızık, Fidye verene Fidyekızık ve Kızık köylerinden topluca gidilerek cuma namazı kılınan köye de Cumalıkızık adları verilmiştir.

Serbest zamanımızın ardından Uludağ’a doğru harekete geçiyoruz. Çağ ağaçlarının içinden karpostalları andıran güzellikteki manzara eşliğinde Uludağ’a varıyoruz.

Uludağ Bursa kentimizin Güneybatısında yer alan, Fatintepe ve Kuşaklıkaya adlarındaki 2 tepe üzerinde kurulmuş olan Uludağ Kayak Merkezi, 11 bin 338 hektarlık alanı içeren Milli park da dahil olmak üzere, Bursa şehir merkezine yarım saat mesafede yer almaktadır. 1961 yılında Milli park olarak ilan edilen ve Bursa şehir merkezine 36 Km mesafede yer alan Uludağ Kayak Merkezi, modernliği ve kalitesi ile ülke kış turizminin merkezi konumundadır. Otellerin bulunduğu 1800 metre rakım ile başlayan kayak merkezi, 2200 metre rakım’a kadar çıkan kayak tesisleri ve 2543 metrede bulunan zirvesiyle hem ülkemizden hem de Dünya’nın birçok ülkesinden 12 ay boyunca yoğun ziyaretçi almaktadır.

Uludağ kayak merkezine gitmek istiyorsunuz fakat kayak kıyafetleriniz mi yok? Ya da günübirlik gezileriniz için kayak kıyafeti almak mı istemiyor musunuz? Dert etmeyin. Çünkü Uludağ kayak merkezinde kayak kıyafetleri de istediğiniz süre kiralanabiliyor.

Kayak yapmak istemeyen misafirlerimiz telesiyejlerden faydalanarak Zirveye çıkarak Sıcak Şaraplarını, Çay ve Kahvelerini yudumlayarak Eşsiz güzelliği fotoğraflandırabilirler, Kızak Kiralayabilir veya Adrenalini sevenler Kara Motoru kiralayabilirler. Serbest zamanın ardından belirtilen saatte toplanarak Uludağ’dan

ayrılıyoruz. Bursa Merkeze inerek hotelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama hotelimizde.

2.

Gün
Bursa-Kapaklı 2. gün programını görmek için tıklayınız

Güne hotelimizde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. İlk durağımız panaroma 1326 Fetih müzesine doğru yola çıkıyoruz. Dünyanın tam panaromik en büyük müzesi olan bu müzede, Bursa’nın fethini ve bir beyliğin dünya imparatorluğuna dönüşmesini gözlemleme fırsatı yakalıyoruz. Buradan sonra Yeşile bakan çinilerle kaplı olmasından dolayı adına Yeşil Türbe ismi halk verilen Yeşil Türbeyi geziyoruz. Yeşil Camii, Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesini gezdikten sonra Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucusu olan Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerine hareket ederek hem türbeleri görme, hem Bursa’yı muhteşem bir manzaradan görme fırsatı yakalıyoruz. Ardından Osmanlı Camiilerinin atası olarak da adlandırılan Ulu Camiye hareket ediyoruz. Ulu Camii ve hanlar bölgesini de gördükten sonra, rehberimizin belirlediği noktada belirlediği saatte toplanarak dönüş yoluna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir başka  etkinlikte  görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
* Ulaşım
* Araç İçi İkramlar
*1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*1 Kahvaltı 1 Akşam yemeği
* Çevre Gezileri
* Rehberlik
* Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
*Seyahat İptal Güvence Paketi
*Müze ve Ören Giriş Yerleri
*Hotel Harici Alınan Yiyecekler
*Programda Dahil Olduğu Belirtilmeyen Hizmetler

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#149
LOKASYON:
Bursa
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

3.250TL

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Cumalıkızık Uludağ Bursa Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.