İYİ SEÇİM!
  • GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU  SÖMESTR ÖZEL : GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

SÖMESTR ÖZEL TARİH

 GAZİANTEP-URFA-HARRAN-MARDİN-MİDYAT-BATMAN HASANKEYF


DİYARBAKIR-ADIYAMAN

11-16 Kasım 2023

6 Gün 5 Gece 4 Gece Konaklamalı

1 Kasıma Kadar 9000₺ Yerine 8000₺
  • GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU  SÖMESTR ÖZEL : GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

SÖMESTR ÖZEL TARİH

 GAZİANTEP-URFA-HARRAN-MARDİN-MİDYAT-BATMAN HASANKEYF


DİYARBAKIR-ADIYAMAN

11-16 Kasım 2023

6 Gün 5 Gece 4 Gece Konaklamalı

1 Kasıma Kadar 9000₺ Yerine 8000₺
  • GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU  SÖMESTR ÖZEL : GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

SÖMESTR ÖZEL TARİH

 GAZİANTEP-URFA-HARRAN-MARDİN-MİDYAT-BATMAN HASANKEYF


DİYARBAKIR-ADIYAMAN

11-16 Kasım 2023

6 Gün 5 Gece 4 Gece Konaklamalı

1 Kasıma Kadar 9000₺ Yerine 8000₺
GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU

SÖMESTR ÖZEL TARİH

GAZİANTEP-URFA-HARRAN-MARDİN-MİDYAT-BATMAN HASANKEYF


DİYARBAKIR-ADIYAMAN

11-16 Kasım 2023

6 Gün 5 Gece 4 Gece Konaklamalı

1 Kasıma Kadar 9000₺ Yerine 8000₺

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Kapaklı 1. gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli misafirlerimizi firmamızın belirlediği noktalardan alarak yola çıkıyoruz.

2.

Gün
2. gün programını görmek için tıklayınız

GAZİANTEP : Gaziantep (Ayıntap) Kalesi - Sedefçiler Çarşısı - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten - Tütün Hanı - Kasteller -Tahmis Kahvesi – Zeugma Mozaik Müzesi

Yol üzerinde kahvaltı için vereceğimiz molanın ardından Gaziantep turumuza başlıyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek yemeğe gidiyoruz ve meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışverişlerimizi yaptıktan sonra Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Pek tabii yeni haliyle mükemmel bir hal alan Zeugma Mozaik Müzesini ziyaret ediyoruz. Günümüzü noktaladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama hotelimizde.
Konaklama: KULE HOTEL GAZİANTEP

3.

Gün
3. gün programını görmek için tıklayınız

BİRECİK : Kelaynak Kuşları HALFETİ : Fırat Nehri Tekne Turu - Rum Kale

URFA : Harran - Balıklıgöl - Kapalı Çarşı – Gümrükhan – Sıra Gecesi

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otobüsümüze binerek ilk olarak Birecik'e varıyoruz ve Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir molanın ardından, Cennetten bir köşe Halfeti’ye geçiyoruz. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile ( Ekstra ) güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuza eski bir yerleşim birimi olan Rum Kale'nin kalıntılarını görme fırsatı bulacağız. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye çıkıyoruz. Halfeti'den ayrıldıktan sonra dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan konik kubbeli evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evleri’ni görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Ardından Şanlıurfa’ya gelerek öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camii’ni ziyaret edip, çarşılarda vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama hotelimizde. Dileyen misafirlerimizle ekstra olarak yemekli sıra gecesine katılıyoruz.

4.Gün – 14 Kasım 2023 –Salı

Urfa: Göbeklitepe

Mardin: Kasımiye Medresesi – Ulu Camii – Abbaralar – Ptt Binası – Mezopotamya Ovası

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Göbeklitepe'ye gidiyoruz. 12000 yıl öncesine dayanan tarihiyle dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de hayvan kabartmalarını görüyor ve bu gizemli tarihe tanıklık ediyoruz. Burada gezimizi tamamladıktan sonra Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi’nden başlıyoruz. Sonrasında aracımızdan inerek Ulu Cami’ye yürüyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz ile Mardin’in en büyük camisi olan, Camii Kebir olarak ta adlandırılan Ulu Cami’ye ulaşıyoruz. Ulu Cami ve Minaresi’nin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin eşekler ile yapıldığı sokaklardan ve evlerin altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Tarih kokulu sokaklarda yürüyerek gerçekleştireceğimiz Eski Mardin turumuzun sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: HARRAN OTEL URFA

4.

Gün
4. gün programını görmek için tıklayınız

Urfa: Göbeklitepe

Mardin: Kasımiye Medresesi – Ulu Camii – Abbaralar – Ptt Binası – Mezopotamya Ovası

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Göbeklitepe'ye gidiyoruz. 12000 yıl öncesine dayanan tarihiyle dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbeklitepe’de hayvan kabartmalarını görüyor ve bu gizemli tarihe tanıklık ediyoruz. Burada gezimizi tamamladıktan sonra Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi’nden başlıyoruz. Sonrasında aracımızdan inerek Ulu Cami’ye yürüyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz ile Mardin’in en büyük camisi olan, Camii Kebir olarak ta adlandırılan Ulu Cami’ye ulaşıyoruz. Ulu Cami ve Minaresi’nin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin eşekler ile yapıldığı sokaklardan ve evlerin altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Tarih kokulu sokaklarda yürüyerek gerçekleştireceğimiz Eski Mardin turumuzun sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Konaklama: FALAYLAR HOTEL MARDİN

5.

Gün
5. gün programını görmek için tıklayınız

Mardin: Midyat

Batman: Hasankeyf

Diyarbakır: On Gözlü Köprü - Dicle – Keçi Burcu – Cahit Sıtkı Tarancı Evi – Ulu Cami

Değerli Konuklarımız, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Süryanilerin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Tur Abdin Bölgesi’nin kalbi Midyat’a gidiyoruz. Sıla Dizisi’nin de çekildiği Midyat Konuk Evi ziyaretimizi yapıyoruz. Burada yöresel telkâri işlemecilerinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Midyat’tan ayrılıyor, antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan ve günümüzde Ilısu Barajı’nın suları altında kalmış olan Hasankeyf’i panoramik olarak görerek, Batman’a ulaşıyor ve öğle yemeğimizi Batman’da alıyoruz. Yemek sonrasında Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz. Diyarbakır Surları’nı, Urfa Kapı’yı, Mardin Kapı’yı, Keçi Burcu’nu görüyoruz. Otobüsümüzle On Gözlü Köprü’ye geliyor, Hıdrellez zamanı, yöre insanlarının beze dilek yazıp nehre attıkları tarihi köprüden Dicle’yi izliyoruz. İslamiyet’in beş Harem-i Şerifi’nden birisi olarak kabul edilen, Mor Thoma Kilisesi’nin camiye çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’yi geziyoruz. Ulu Camii gezisi sonrası, “Yaş 35 ve Haydi Abbas” şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu eve gidiyoruz ve dört mevsim odalarını görüp, İçkale’ye gidiyoruz. Burada Mustafa Kemal Atatürk’ün 1917’de 2. Kolordu komutanı olarak kullandığı karargah binasını görüyoruz. İçkale’den Hevsel Bahçeleri’nin eşsiz manzarasını izledikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: SVV BUSİNESS DİYARBAKIR

6.

Gün
6. gün programını görmek için tıklayınız

Adıyaman- Nemrut Dağı

Değerli konuklarımız, sabah sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, Nissibi Köprüsü’nden geçerek Kahta’ya ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz minibüsler ile ekstra Nemrut Dağı programımızı gerçekleştiriyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Merdivenli yol üzerinden zirveye ulaşıp Kommogene Kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Ardından bizleri bekleyen minibüslere binerek Cendere Köprüsü’ne ulaşıyor ve Roma İmparatorluğu’nun inşa ettiği Cendere Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Kommagene Krallığı’nın kraliçe ve prensesleri için yapılan Karakuş Tümülüsü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
- Ulaşım

- Rehberlik

- Araç İçi İkramlar

- Tüm Çevre Gezileri

- 4 Gece Konaklama

- 4 Kahvaltı, 3 Akşam Yemeği

- Zorunlu Seyahat SigortasıHARİÇ OLANLAR:
- Müze ve Ören Giriş Yerleri

- Urfa Sıra Gecesi

- Nemrut Minibüs Ücreti

- Halfeti Tekne Turu

- Öğle Yemekleri

- Tüm Kişisel Harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#136
LOKASYON:
Türkiye Cumhuriyeti
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

8.000TL

6 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU SÖMESTR... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.