İYİ SEÇİM!
  • İstanbul Adalar Turu:
  • İstanbul Adalar Turu:


Sabah saatlerinde firmamızın belirlediği noktalardan sizleri alarak İstanbul'a hareket ediyoruz.
İstanbul'a vardığımızda bizleri bekleyen Özel Teknemize binerek Rehberimizin anlatımları eşliğinde Heybeli Adaya varacağız Heybeli Adada sırası ile Heybeli Ada Sanatoryumu adanın en tanınan yapılarından biri olan Sanatoryum Türkiye’nin ilk verem hastanesi ni, Hüseyin Rahmi Gürpınar Müzesi yazarın 30 yıl boyunca yaşadığı evdir ve şu anda müze olarak ziyarete açıktır, Süslü Mezar ; İngiltere’nin Gemlik başkonsolosunun eşine ait olan mezar Heybeliada’nın en güzel eserlerinden biridir. Aya Yorgi Manastırını, İsmet İnönü Köşkü uzun yıllar adada yaşamış olan İsmet İnönü ve ailesine ait olan ve bir dönem Atatürk’ün de konakladığı köşk günümüzde müze olarak ziyarete açıktır, Aya Yorgi Uçurum Kilisesi, Ayios Nikolos Kilisesi , Aya Triada Manastırı ve Aya Spridon Manastırı’nı görebilirsiniz. Rehberimizin belirlediği saatte teknemizde toplanarak Heybeli Adadan ayrılarak Büyük Ada'ya hareket ediyoruz.
Büyük Adaya vardığımızda vapurdan iner inmez iskele meydanında sizi Büyük Ada saat kulesi karşılayacak. Adada göreceğiniz ilk tarihi yapı olacak olan Saat Kulesi aynı zamanda adanın merkezinin de simgesi niteliğindedir, görebileceğiz diğer yerler Aya Yorgi Kilisesi Adanın en yüksek noktasında bulunan kilisenin Muhteşem manzarası sizi büyüleyecek, Rum Yetimhanesi Adanın en önemli tarihi yapılarından biri olan Rum Yetimhanesi dünyanın en büyük ahşap yapısı olarak kabul edilmekte olan Rum Yetimhanesine yemyeşil orman yolunun takip ederek ulaşabilirsiniz, Büyükada’da sırtını yemyeşil çam ormanlarına dayamış koylar bulunmaktadır. Tarihi Köşkler birbirinden gösterişli muhteşem yapıları gördüğünüzde ada ruhunu daha iyi yaşayacaksınız.
Adanın keyfini çıkarttıktan sonra Rehberimizin belirlediği saate teknemizde buluşarak kısa bir yolculuğun ardından, Teknemizden inmemizle beraber Eminönü ve mısır çarşısında verilecek serbest vaktin ardından belirlenen saatte toplanarak dönüş yolumuza geçiyor, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki turlarda göeüşmek üzere vedalaşıyoruz.
DAHİL OLANLAR:
- Ulaşım
- Özel Tekne ile Adalar Turu
- Rehberlik
- Seyahat Sigortası
- Araç İçi İkramlar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#102
LOKASYON:
İstanbul
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.050TL

1 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

İstanbul Adalar Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.