• KAPADOKYA TURU 06-08 MAYIS  900 TL :
  • KAPADOKYA TURU 06-08 MAYIS  900 TL :
  • KAPADOKYA TURU 06-08 MAYIS  900 TL :
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*Lüks Araçlar ile Ulaşım (Mercedes Travego)

*Araç içi ikramlar (soğuk içecekler,çay,kahve ve kek)

*Çevre gezileri

*1 gece yarım pansiyon konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)

*Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi

*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- İlk gün alınan sabah kahvaltısı

-Tüm özel Harcamalar

-Müze ören yeri girişleri

-Kapadokya'da Türk gecesi

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1 gün programını görmek için tıklayınız

1.GÜN : 06 MAYIS 2022 CUMA : TEKİRDAĞ,ÇORLU,ÇERKEZKÖY,KAPAKLI HAREKET Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra Araç içi ikramlar eşliğinde yolculuğumuza başlıyoruz. Adapazarı–Bolu– Ankara-Aksaray üzerinden Nevşehir–Niğde Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. 2.GÜN : 07 MAYIS 2022 CUMARTESİ : KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ – PAŞA BAĞLARI - DEVELİ VADİ – ÜÇ GÜZELLER PERİ BACALARI – ÇANAK ATÖLYESİ – ÜRGÜP – AVANOS – GÜVERCİNLİK VADİSİ. Sabah saatlerinde, Tuz Gölünü panaromik görüyoruz, Ardından Bölgedeki dağların püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgarın aşındırmasıyla ortaya çıkan Kapadokya bölgesini gezmeye başlıyoruz. Öz konak Yeraltı Şehri. İnsanların yerin altında yaptıkları bu ilginç şehri gezerken hayranlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Yeraltı şehrinin ardından Uçhisar istikametine doğru yol alıyoruz. Güvercinlik Vadisini ve Uçhisar Kalesini gezdikten sonra öğle yemeğimiz için kayadan oyma Restaurant'a varıyoruz. Burada Kapadokya’nın meşhur pastırmalı kuru fasulyesini ve testi kebabını tatma imkânı buluyoruz. Otantik bir mekânda aldığımız yemeğin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta Kızılırmak nehrini görüyor çamurundan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. Paşabağ’da peribacaları arasında serbest zamanımızın ardından ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağında gezmek fotoğraf çekmek için zamanımız olucak ardından Şapkalı peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üçgüzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde akşam yemeğini almak üzere otele giriş yapıyoruz.Otel http://altinozhotel.com/ ve dileyen misafirlerimiz ile yemek sonrası bu turun olmasa olmazlarında yöreye özgü Türk Gecesine gidiyoruz

3.GÜN : 08 MAYIS 2022 PAZAR : - GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – TAŞ ATÖLYESİ – KAYA KİLİSELERİ – HACI BEKTAŞİ VELİ TÜRBESİ VE MÜZESİ – ÇORLU Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyoruz. Onyx Taş Atölyesine gidip taşların özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler alacağız. Onyx Taş Atölyesinden sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Göreme Açık Hava Müzesinin ardından İç Anadolu'nun en yüksek dağlarından Hasan Dağı 'nın eteklerine gidiyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Selime köyünü ve Selime Katedralini panoramik olarak görüyoruz. Ardından Tuz gölüne doğru yola çıkıyoruz. Gölbaşı yönünde devam ederken Şereflikoçhisar yakınlarında bembeyaz bir cenneti andıran Tuz Gölünün güzelliği ile karşılaşıyoruz. Tektonik bir çukurun en derin yerinde bulunan ve platolarla çevrelenen Tuz Gölü ‘Koçhisar Gölü’ olarak da biliniyor. Neojen evresinde tektonik yer hareketleriyle oluşan bu çukur bölge, güney doğu ve batı yönünde aktif faylarla çevrili. Yeraltına süzülen meteorolojik sular gölün tabanındaki tuz domlarını eriterek, tuzlu suları tektonik hatlardan yüzeye taşıyor. Gölün tuz oluşumunun tarifi olan bu süreç sonrasında dipteki tuz toplanıp işleniyor ve sofralarımıza sodyum klorür yani tuz olarak geliyor. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


2.

Gün
2 gün programını görmek için tıklayınız
DAHİL OLANLAR:
*Lüks Araçlar ile Ulaşım (Mercedes Travego)
*Araç içi ikramlar (soğuk içecekler,çay,kahve ve kek)
*Çevre gezileri
*1 gece yarım pansiyon konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
- İlk gün alınan sabah kahvaltısı
-Tüm özel Harcamalar
-Müze ören yeri girişleri
-Kapadokya'da Türk geces

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#34
LOKASYON:
KAPADOKYA TURU 22-24 NİSAN 900 TL (KAPADOKYA TURU 06-08 MAYIS 900 TL çıkışlı)
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

900TL

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

KAPADOKYA TURU 06-08 MAYIS 900... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.