EN İYİ FİYAT
  • KONYA ŞEB-İ ARUS TURU:
  • KONYA ŞEB-İ ARUS TURU:
  • KONYA ŞEB-İ ARUS TURU:

HAREKET SAATLERİ

SARAY : 18:45

KAPAKLI: 19:00

Ç.KÖY : 19:15

ÇORLU :20:00

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1. gün programını görmek için tıklayınız

Sizleri otobüsümüzle firmamızın belirlediği yerlerden alarak yola çıkıyoruz.


2.

Gün
2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saatlerinde Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya’ya varıyoruz.

Sabah kahvaltısını almak üzere Lokantamıza geçiyoruz. Kahvaltımızı yaptıktan sonra Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, Hz Mevlana Müzesi ile gezimize dervişhane kapısından girerek başoruz Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan matbah ve Hürrem Paşa Türbesi, Üçler mezarlığına açılan susmuşlar kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Paşa, Fatma Hatun ve Hasan Paşa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlana ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim’in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile “ Seb-i Arüs “ havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamladıktan sonra Çinileri ile Meşhur Karatay Müzesini, Koyunlu Müzesi ve Hz Mevlana’nın“ duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems-i Tebriz i Türbesini ziyaret ediyoruz. Şems-i Tebriz i Türbesi ziyaretimizin ardından Konya mutfağının yöresel tatlarını bulabileceğimiz yemek molamızın ve Serbest zamanımızın ardından Meram mahallesinde bulunan Tavus Baba ve Mevlana nın aşçısı Ateşbaz Veli Türbesini ziyaretimizin ardından Akşam yemeği ve konaklama için hotelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve istirahatımızın ardından dileyen misafirlerimiz ile Şebi-Arus törenlerinin yapıldığı kültür merkezine geçiyoruz. 

3.

Gün
3. gün programını görmek için tıklayınız

Hotelimizde alacağımız kahvaltının ardından Eski bir Rum köyü olan ve taştan yapılmış evlerin kayalara oyulmuş yapıları görebileceğimiz silleye geçiyoruz. Burada bulunan Hacı Ağa Hamamı ve Müzesi, Osmanlı köprüleri, Binlerce yıl öncesine ait kaya mezarları ve 1500 yıl önce yapılmış aya elena kilisesi ziyaretimizin ardından, Türkiye’nin ilk kelebek bahçesi ve Avrupa’nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip Konya Tropikal Kelebek Bahçesi görmeye gidiyoruz. 2015 yılında ziyarete açılmış olup 7.200 m2 kullanım alanına sahiptir. Kelebek Uçuş Alanı ve Böcek Müzesi olmak üzere iki ana bölümde 3.500 m2’lik gezi alanında hizmet vermekte ve 60 farklı türde aylık 20.000 adet canlı kelebek uçuş göstermektedir. Kelebek Bahçemizi gezimizin ardından rehberimizin belirlediği saatte toplanarak Kapaklı ’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
- Ulaşım
- Araç İçi İkramlar
- Çevre Gezileri
- 1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
- Rehberlik
- Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
- Hotel Harici Alınan Kahvaltı
- Tüm Öğlen Yemekleri
- Şeb-i Arus Akşam Töreni Giriş Ücreti
- Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#129
LOKASYON:
Konya
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

3.250TL

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

KONYA ŞEB-İ ARUS TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.