KURBAN BAYRAMINA ÖZEL EGE RÜYASI KUŞADASI ve DİDİM TURU

  • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL  EGE RÜYASI KUŞADASI ve DİDİM TURU: ÇEŞME – ALAÇATI – SIĞACIK -KUŞADASI-DİDİM

ŞİRİNCE - EFES ANTİK KENTİ– MERYEM ANA EVİ
  • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL  EGE RÜYASI KUŞADASI ve DİDİM TURU: ÇEŞME – ALAÇATI – SIĞACIK -KUŞADASI-DİDİM

ŞİRİNCE - EFES ANTİK KENTİ– MERYEM ANA EVİ
  • KURBAN BAYRAMINA ÖZEL  EGE RÜYASI KUŞADASI ve DİDİM TURU: ÇEŞME – ALAÇATI – SIĞACIK -KUŞADASI-DİDİM

ŞİRİNCE - EFES ANTİK KENTİ– MERYEM ANA EVİ
ÇEŞME – ALAÇATI – SIĞACIK -KUŞADASI-DİDİM

ŞİRİNCE - EFES ANTİK KENTİ– MERYEM ANA EVİ

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
KAPAKLI 1. gün programını görmek için tıklayınız

Sizleri firmamızın belirlediği noktalardan alarak hareket ediyoruz. 

2.

Gün
ÇEŞME-ALAÇATI-SIĞACIK 2. gün programını görmek için tıklayınız

Programımıza ilk durağımız olan Çeşme ile başlıyoruz. Çeşme’ye varışımızla birlikte 505 yıllık tarihe meydan okuyan sağlamlığı, mimari yapısı ve medeniyetlerin izlerini taşıyan müzesi ile Çeşme’de mutlaka görülmesi gereken değerlerinden biri olan Çeşme Kalesini rehber eşliğinde gezdikten sonra Alaçatı’ya gitmek üzere yola koyuluyoruz. Antik çağda ismi Agrilia olduğu düşünülen Alaçatı, en eski çağlardan bugüne Ege’nin incisidir. Rengarenk taş evleri, Arnavut kaldırımlı sokakları, yöresel ürünleri ve hayat dolu sokaklarıyla kendi küçük, şöhreti büyük bu belde, aynı zamanda rüzgar sörfü tutkunlarının da uğrak yeridir. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Cittaslow ‘sakin şehir’ Seferihisar’a ulaşıyoruz. ‘Hızlı yaşam’ kavramından uzaklaşmak, sakin ve huzurlu bir günde kendinizi bulmak istiyorsanız, ‘aynı’lıktan ve kalabalıktan uzak, Seferihisar’da doğru yerdesiniz… Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni ve çoğunluğu kerpiçten yapılmış evler ile içinde kurulmuş yaşamları gördükten sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği otelimizde. (Konaklama Kuşadası.)

3.

Gün
KUŞADASI - DİDİM - APOLLON TAPINAĞI - ALTINKUM 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Kuşadası şehir turumuzu (Panaromik) olarak gerçekleştiriyoruz. Ardundan Didim'e doğru hareket ediyoruz. Didim denince ilk akla gelen ve antik dünyanın en büyük üçüncü tapınağı olan Apollon tapınağını geziyoruz. Kültür gezimizi gerçekleştirdikten sonra Egenin en güzel sahillerinden olan Altınkum'da yüzme molamızı veriyoruz. Belirlenen saatte toplandıktan sonra otelimize doğru dönüş yoluna geçiyoruz.

(Konaklama Kuşadası.)

4.

Gün
ŞİRİNCE - EFES ANTİK KENTİ - MERYEM ANA EVİ 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından mimari dokusuyla görülmeye değer güzellikteki Şirince’ye ulaşıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Şarabı ve Eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince Köyünü geziyoruz Bölgenin en nefis Şaraplarının yer aldığı Şarap Evi / Müzeyi ziyaret ediyoruz. Ardından Köy’de harika kareler yakalamak ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından tarihi geçmişiyle sizi büyüleyecek: Roma Devrinde Asia eyaletinin başkenti olan Efes Antik Kentine ulaşıyoruz. Anadolu'nun eski anatanrıça (Kybele) geleneğine dayalı Artemis kültünün en büyük tapınağı da Efes'te yer alır. Efes Antik Kentini rehberimiz eşliğinde keşfettikten sonra Meryem Ana Evine geçiyoruz. Meryem ananın son günlerini geçirdiği tespit edilen bu ev, Hristiyanlar için çok önemli bir yere sahip ve Müslümanlarca da kutsal sayılmaktadır. Burada rehberimiz aktaracağı bilgiler ve serbest vereceği serbest vaktin ardından geri dönüş yolumuza doğru geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
Ulaşım
Rehberlik
Araç İçi İkramlar
Seyahat Sigortası
2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama(Kahvaltı ve Akşam Yemeği Dahil)

HARİÇ OLANLAR:
Müze ve Ören Giriş yerleri
Öğle yemekleri
Diğer tüm kişisel harcamalar


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#161
LOKASYON:
Ege
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

9.000TL

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

KURBAN BAYRAMINA ÖZEL EGE RÜYASI... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.