İYİ SEÇİM!
  • Safranbolu Amasra Turu:
  • Safranbolu Amasra Turu:
  • Safranbolu Amasra Turu:

HAREKET SAATLERİ

SARAY : 00:00

KAPAKLI: 00:15

Ç.KÖY : 00:30

ÇORLU :01:15

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah saatlerinde Safranbolu’ya vardığımızda günümüze Otelimizde alacağımız Açık Büfe kahvaltının (EKSTRA) ardından Unesco tarafından koruma listesine alınan eski bir Bektaşi Köyü olan Yörük Köyüne doğru yola çıkıyoruz. Yörük Köyünde Kasım Sipahioğlu Konağını ziyaret ettikten ve alış veriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından tarihi geleneksel Osmanlı Konaklarını Panoromik olarak seyredip fotoğraflayacağımız Hıdırlık Tepesine doğru hareket ediyoruz. Safranbolu da bulunan tek gezi evi olan Kaymakamlar Gezi evini ziyaret ediyoruz. ( Konağın Gezisi esnasında isteyen misafirlerimiz Safranbolu’ya özgü safran çayı veya kendine has sunumuyla közde kahvesini de tatma imkanı bulacaklardır.) Gezi güzergahında bulunan İzzet Paşa Cami, Demirciler Bakırcılar Çarşısı, Akçasu Kanyonu, Arasta Çarsısı, Köprülü Mehmet Paşa Külliyesi ve Güneş saatinide gezdikten ve Kazdağlıoğlu Meydanında tarihi kentin meşhur lokumcusundan hem lokum İmalatı hakkında bilgi alıyoruz, hemde çeşitli lokumların tadına baktıktan sonra lokum alışverişi yapma imkanı buluyoruz. Kararlaştırdığımız yer ve saate toplanarak öğlen yemeği için Serbest Zaman veriyor, ya da toplu yemek yiyeceğimiz lokantamıza geçiyoruz (EKSTRA). Ögleden sonra Dünyada iki örneği bulunan bir tanesi Arizonadaki Tokatlı Kanyonunun seyrine doyum olmaz manzarası üstünde bulunan Cam Terasa geçiyoruz. Cam Terasta vereceğimiz Serbest zamanın ardından hotelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği hotelimizde.

2.

Gün
2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah Hotelimiz de alacağımız Açık Büfe Kahvaltının ardından Tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers Prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından“Çeşm-i Cihan buramı ola” ( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ ya doğru yola çıkıyoruz Küçük bir adayı Anakara’ya bağlayan Kemere Köprüsü, Eskiden gemilerin ağırlığını ölçmek için kullanılan Dikilitaş, Roma Kapısı Ağlayan Ağaçta Çay ve Kahve molası veriyoruz. Çekiciler Çarşısını görüp Öğlen Yemeğimizi alacağımız Balık Restorantına geçiyor ve Meshur Amasra Salatası ile Balıklarımızı afiyetle yiyoruz (EKSTRA ). Öğle Yemeği molasının ardından Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında Mızıka Okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi gezisinin ardından kentten ayrılıyor ve Kapaklı’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından, siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
- Ulaşım

- Araç İçi İkramlar

- Çevre Gezileri

- 1 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)

- Rehberlik

- Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
Hotel Harici Alınan Sabah Kahvaltısı - Tüm Öğlen Yemekleri

- Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#130
LOKASYON:
Safranbolu
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

2.750TL

2 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Safranbolu Amasra Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.