•  Uludağ  Cumalıkızık Turu:
  •  Uludağ  Cumalıkızık Turu:
  •  Uludağ  Cumalıkızık Turu:

Cumalıkızık Uludağ Turu

28 Ocak 2024 Pazar

Günübirlik

Hareket Saatleri:

Saray: 3:15 Kapaklı: 3:30 Ç.köy: 3:45 Çorlu:4:00 Silivri: 4:45

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Bursa 1. gün programını görmek için tıklayınız

Sizleri otobüsümüzle firmamızın belirlediği yerlerden alarak yola çıkıyoruz.

Dinlenme tesislerinde serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından yolumuza devam ediyor ve rehberimiz eşliğinde Cumalıkızık Köyünü dolaşıyoruz.

Osmanlıların Bursa’da ilk yerleştikleri bölgelerden olan Cumalıkızık, 180’i halen kullanılan, bazılarında ise koruma ve restorasyon çalışmalarının yapıldığı toplam 270 ev ile Osmanlı dönemi konut dokusunu günümüze taşımaktadır.

Cumalıkızık vakıf köyü olarak kurulmuştur ve bu özelliğini yerleşim dokusu konut mimarisi, yaşam biçimine yansıtmıştır. Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadilerin arasında sıkışıp kalan yöre köylerine bu konumlarından dolayı ”kızık” adı verilmiştir. Köylerin birbirlerinden ayrılması için de dereye yakın olanına Derekızık, Fidye verene Fidyekızık ve Kızık köylerinden topluca gidilerek cuma namazı kılınan köye de Cumalıkızık adları verilmiştir.

Serbest zamanımızın ardından Uludağ’a doğru harekete geçiyoruz. Çağ ağaçlarının içinden karpostalları andıran güzellikteki manzara eşliğinde Uludağ’a varıyoruz.

Uludağ Bursa kentimizin Güneybatısında yer alan, Fatintepe ve Kuşaklıkaya adlarındaki 2 tepe üzerinde kurulmuş olan Uludağ Kayak Merkezi, 11 bin 338 hektarlık alanı içeren Milli park da dahil olmak üzere, Bursa şehir merkezine yarım saat mesafede yer almaktadır. 1961 yılında Milli park olarak ilan edilen ve Bursa şehir merkezine 36 Km mesafede yer alan Uludağ Kayak Merkezi, modernliği ve kalitesi ile ülke kış turizminin merkezi konumundadır. Otellerin bulunduğu 1800 metre rakım ile başlayan kayak merkezi, 2200 metre rakım’a kadar çıkan kayak tesisleri ve 2543 metrede bulunan zirvesiyle hem ülkemizden hem de Dünya’nın birçok ülkesinden 12 ay boyunca yoğun ziyaretçi almaktadır.

Kayağı yeni öğrenecekseniz, acemiyseniz ya da korkularınız var ise merkezde bulunan deneyimli kayak öğretmenleri imdadınıza yetişecek. Böylece ne acemilik çekecek, nede korkularınıza yenik düşeceksiniz.

Uludağ kayak merkezine gitmek istiyorsunuz fakat kayak kıyafetleriniz mi yok? Yada günübirlik gezileriniz için kayak kıyafeti almak mı istemiyor musunuz? Dert etmeyin. Çünkü Uludağ kayak merkezinde kayak kıyafetleri de istediğiniz süre kiralanabiliyor.

Kayak yapmak istemeyen misafirlerimiz telesiyejlerden faydalanarak Zirveye çıkarak Sıcak Şaraplarını, Çay ve Kahvelerini yudumlayarak Eşsiz güzelliği fotoğraflandırabilirler, Kızak Kiralayabilir veya Adrenalini sevenler Kara Motoru kiralayabilirler. Serbest zamanın ardından belirtilen saatte toplanarak Uludağ’dan

ayrılıyoruz. Bursa Merkeze inerek Ulu Camii ziyaret edip Akşam Yemeğimizi yedikten sonra . Rehberimizin belirlediği saatte toplanarak Kapaklı’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


DAHİL OLANLAR:
* Ulaşım
* Araç İçi İkramlar
* Çevre Gezileri
* Rehberlik
* Seyahat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
*Aktivite Ücretleri
*Kahvaltı, öğlen ve akşam yemeği
*Seyahat İptal Güvence Paketi

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#145
LOKASYON:
Bursa
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

1.000TL

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Uludağ Cumalıkızık Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.