ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ ve MERSİN TARSUS TURU

ERKEN REZERVASYON
  • ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ ve MERSİN TARSUS TURU:
  • ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ ve MERSİN TARSUS TURU:
  • ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ ve MERSİN TARSUS TURU:

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ ve

MERSİN TARSUS TURU

18-21 Nisan 2024

4 Gün 2 Gece Konaklamalı

1 ŞUBATA KADAR YAPILAN ÖDEMELERDE

7250 TL YERİNE 6500 TL

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
1. gün programını görmek için tıklayınız

Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimizi firmamızın belirlediği noktalardan alarak Adana’ya hareket ediyoruz.

2.

Gün
2. gün programını görmek için tıklayınız

Keyifli bir yolculuğun ardından sabahın erken saatlerinde Adana’ya varıyor ve kahvaltı için vereceğimiz serbest vaktin ardından (ekstra) şehir turumuza ilk olarak, tarihi Kız Lisesi Binası önünden başlıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında 1882 yılında Vali Abidin Paşa tarafından yaptırılan 32 m. yükseklikteki Büyük Saat Kulesini görüyoruz. Selçuklu, Memluk ve Osmanlı mimari özelliklerini taşıyan ve Ramazanoğulları tarafından yaptırılan Ulu Camii ve Külliyesi, 1495 yılında yaptırılan Ramazanoğlu Konağı (Daha sonraki yıllarda tüccarların tuz pazarı kurması nedeniyle "Tuzhanı" adı verilmiştir.) gezilerimizin ardından Kazancılar Çarşısında gezimize devam edip kısa bir serbest zaman sonrasında otobüsümüze geri dönüyoruz. Taş Köprü ve Atatürk Evi gezilerimizin sonrasında alacağımız öğle yemeğimizin ardından Arkeoloji Müzesi ve Sabancı Merkez Camii gezilerimizi yapıp Dilberler Sekisi mevkiinden Seyhan Baraj Gölü’ne hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz akşam yemeği molamızın ardından otelimize hareket ediyoruz. (Konaklama Mersin)


3.

Gün
3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından 08.30 da Kız Kalesi’ne hareket ediyoruz. Kızkalesi, Cennet – Cehennem Mağarası, Narlıkuyu gezilerimizin ardından Tarsus’a hareket ediyoruz. Burada alacağımız ekstra öğle yemeğimizin sonrasında binlerce yıllık geçmişe sahip bu şirin ve küçük ilçe Dünya Hıristiyanlarının hac noktalarından bir tanesi olup ayrıca Roma’nın da en önemli kültür başkentlerinden bir tanesidir. Tarsus’ta yolumuz üzerinde bulunan Çanakkale Savaşımızın kahramanlarından olan Nusrat Mayın Gemisini görüyoruz. Sonrasında Eshab-ı Kehf’e gidiyoruz. Roma döneminde yaşayan ve putperesliğe karşı çıkan 7 kişi ve köpeğinin saklanmak amacıyla girdikleri ve ilahi bir kuvvet sonucu 300 sene uyutulduğuna inanılan mağarayı gezeceğiz. Mağaranın hemen yanında, Osmanlı Padişahı Abdulaziz tarafından 1873 yılında yaptırılan mescidi gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Eshab – ı Kehf gezimizin Sonrasında Ardından Cleopatra Kapısı, St. Paul Kuyusu ve Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Tarsus Şelalesinde vereceğimiz çay molamızın sonrasında akşam yemeğimizin ardından otelimize dönüyoruz. (Konaklama Mersin)


4.

Gün
4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, 2013 yılında düzenlenmeye başlanan ve Türkiye’nin İlk Karnavalı olma özelliğine sahip Adana Portakal Çiçeği Festival Alanı’na ulaşıyoruz. Serbest zamanda, Adana'nın meşhur lezzetlerini bir araya getiren karnaval alanında öğle yemeğinizin ardından Adana Portakal Çiçeği Festival alanına Kortej Yürüyüşünü izlemek üzere Kortej başlangıç noktasına geçerek sizleri burada serbest bırakıyoruz. Kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve birçok kostümlü kişiler vs. yer alacak. Bu coşkuyu ve kentte herkesi sarıp sarmalayan, bir araya getiren, neşeli, sokak Karnavalı görüntüleri sizlerin hayatına bir renk katacak. Programımızın bitişiyle rehberimizin belirttiği yer ve saatte toplanarak binip dönüş yoluna geçiyor, siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
- Ulaşım
- Araç İçi İkramlar
- Çevre Gezileri
- 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
- Rehberlik
- Seyehat Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
- Hotel harici alınan Kahvaltı
- Tüm öğlen ve Akşam Yemekleri
- Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
- Ekstra Belirlenen Organizasyonlar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#150
LOKASYON:
Adana
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

TARİH VE FİYATLAR

6.500TL

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.